Ładowanie…

Remonty w Warszawie - Dom, Mieszkanie i Biuro

Jeśli potrzebujesz profesjonalnej firmy do przeprowadzenia remontu to my wykonujemy kompleksowe remonty mieszkań, domów, biur, sklepów i innych obiektów.
Kontakt

Monter

Monter z dojazdem do domu i mieszkania, działamy 24h przez 7 dni w tygodniu.

Remont mieszkania krok po kroku gethome.pl

Remont mieszkania nie jest ani krótkotrwały, ani łatwy. Każdy, kto kiedykolwiek w swoim życiu się z tym spotkał, jest tego świadomy. Często okazuje się, że trzeba zmienić tylko jedną rzecz, co zabiera czas i pieniądze. Znaleźć dobrą firmę do remontu mieszkania w bloku jest trudne.

Kiedy nowy właściciel nie ma dobrego planu pomieszczeń i instalacji, problemy z remontem lokalu są szczególnie częste na rynku wtórnym. Ponadto pozostaje jeszcze kwestia wyboru materiałów, poinformowania sąsiadów i liczenia na ich cierpliwość, a nawet przeniesienia się na jakiś czas, jeśli właściciel mieszka w mieszkaniu, które jest w trakcie remontów. Podejmowanie złych decyzji może być spowodowane stresem, pośpiechem i ciągłymi problemami.

Jak można uniknąć błędów? Co powinieneś wiedzieć, decydując się na remont mieszkania? W tym artykule przedstawiono krok po kroku procedurę:

Jak przygotować się do kompleksowego remontu mieszkania?
Jaka powinna być kolejność obowiązków?
Ile pieniędzy trzeba wydać na remont mieszkania?
Jak można zmniejszyć koszty?
Co należy wziąć pod uwagę, projektując kuchnię, salon lub łazienkę?
Co należy wziąć pod uwagę przy zatrudnianiu firmy remontowej?
Czy warto remontować stary dom?
Warto zwrócić uwagę na kwestie finansowe i logistyczne, a także przepisy prawne regulujące możliwości remontowe, zwłaszcza w przypadku bloków. W związku z tym remont mieszkania nie jest czasem na nieplanowane wybory. Warto dowiedzieć się jak najwięcej na ten temat przed rozpoczęciem prac i opracować plan, który określi zakres działań, daty ich rozpoczęcia i wykonania, a także budżet. Jak zacząć remont mieszkania? Zakres prac związanych z remontem
Zanim zaczniesz usuwać meble, tapety i płytki w łazience, zastanów się, co dokładnie zostanie zmienione i w jaki sposób. W Internecie można znaleźć wiele inspiracji do przebudowy starego mieszkania. Oczywiście warto porównać je z rzeczywistością, ponieważ nie zawsze rzeczy, które są prezentowane w Internecie, są dostępne w sklepach.

Dodatkowo przejrzenie ofert sklepów pomoże w określeniu budżetu. Po tych krokach należy opracować plan remontu mieszkania. Jak zacząć? Projektowanie pomieszczeń i ustalanie, co i w jakiej kolejności będzie wynoszone, wyrzucane, niszczone lub zmieniane. Istotne są kwestie logistyczne, które należy wziąć pod uwagę, między innymi rozmiary: meble, drzwi wejściowe, windy, drzwi do klatki… Remont mieszkania w kamienicy często wymaga także pracy na wysokości, co stanowi pewne utrudnienie.

Może być potrzebna pomoc osób trzecich. Jeśli tak, ważne jest uwzględnienie ich dostępności. Następnie należy sporządzić jak najdokładniejszą listę wszystkich rzeczy, które będą potrzebne przy remoncie mieszkania w bloku. Mogą to być narzędzia, kleje, pędzle, gwoździe, drabiny, taśmy, folie malarskie i wiele innych. Ilość niektórych z nich powinna wzrosnąć o około 15%. Należą do nich gwoździe, płytki, parkiet, panele, terakota i wszystko to, co może się zepsuć, połamać lub wykrzywić podczas pracy. Plany instalacji ułatwią również lokalizację ścian.

Porady od osób, które już przeszły remont mieszkania, mogą być ważniejsze niż informacje znalezione w Internecie, gdy zdecydujesz się na samodzielny remont. Ponadto można od nich pożyczyć narzędzia i nawet wykorzystać rzeczy, które zostawili po remoncie, takie jak resztki folii malarskiej, taśmy itp. To jeden z najczęstszych sposobów na stosunkowo tani remont mieszkania. Oznacza to, że im mniej się kupi, tym więcej pieniędzy zostanie. na urządzenia. W rezultacie może się okazać, że niektóre narzędzia są zbyt drogie lub że sklepy w pobliżu nie mają ich w magazynie. W związku z tym warto zapytać rodziców i znajomych.

Planowany remont mieszkania należy opisać krok po kroku, z datami wykonania poszczególnych zadań, datami zakupów, dostępnością firmy remontowej lub osób trzecich oraz możliwościami czasowymi i finansowymi właściciela.

Ponadto przepisy określają, jakie czynności można wykonać samodzielnie podczas renowacji mieszkania w bloku. Do tych drugich należą przede wszystkim prace, które obejmują części wspólne mieszkańców lub mogą naruszyć konstrukcję budynku, takie jak przeniesienie instalacji gazowej, kucie w ścianie nośnej (nie dotyczy ścian działowych) itp. Jeśli planowany remont mieszkania uwzględnia tego rodzaju działania, wymagane są odpowiednie zgody i uprawnienia, takie jak zgodę na budowę.

Jak to osiągnąć? Do starosty należy dostarczyć następujące dokumenty:

wniosek o pozwolenie na rozpoczęcie budowy,
cztery kopie projektów budowlanych,
opinii i pozwoleń wymaganych przez określone przepisy prawne,
zaświadczenie potwierdzające, że osoba odpowiedzialna za projekt remontu należy do odpowiedniej izby samorządu zawodowego,
oświadczenie potwierdzające prawo właściciela do wprowadzania w mieszkaniu zmian budowlanych.
Spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa powinna zostać poinformowana o remoncie mieszkania w bloku. Powinni również zgłosić remont starego domu. Zmiany w miejscu nie mogą być dokonywane w ciągu 30 dni po poinformowaniu odpowiednich organów i 14 dni od uzyskania zgody budowlanej. Remont mieszkania zajmuje dwa lata od momentu zgłoszenia robót.

Zgodnie z przepisami spółdzielnia lub wspólnota musi zostać poinformowana o zakresie prac remontowych, a każda modyfikacja musi zostać poinformowana odpowiednich organów. W rezultacie właściciel powinien dokładnie przemyśleć wszystko, zanim wybierze się po zgodę.

Ponadto doświadczenie obejmujące remont mieszkania będzie również wartościowe. Podejście firmy remontowej, którą warto zaprosić na „oględziny” po zakończeniu projektu zmiany wyglądu lokalu, pomogą w urzeczywistnieniu projektu. Oczywiście nie każde działanie w mieszkaniu kwalifikuje się jako remont. Warto przejrzeć definicje prawne terminów „remont”, „przebudowa”, „bieżąca konserwacja” i „rozbudowa”. Może się okazać, że właściciel mieszkania nie spełnia wymagań prawnych w zakresie remontu mieszkania. W takim przypadku właściciel będzie musiał złożyć dodatkowe dokumenty do odpowiednich organów. W rezultacie przed rozpoczęciem pracy należy dowiedzieć się, co oznaczają poszczególne czynności.

Po uzyskaniu zgody należy powiadomić sąsiadów. Możesz to zrobić osobiście, wywieszając kartki na drzwiach lub wrzucając informacje do skrzynek pocztowych. Warto zapisać, kiedy rozpoczyna się i kończy remont mieszkania. O ile zostaną zachowane w dobrym guście, porady dotyczące przetrwania prac remontowych również mogą być mile widziane. Warto pamiętać, że nadmierny hałas jest niewskazany zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Ile pieniędzy trzeba wydać na remont mieszkania?

Jest to zwykle większe niż właściciel. Jest wiele czynników, które wpływają na to, ale trzy są najbardziej powszechne:

Nieplanowane wydatki
wysokie niż przewidywane koszty pracy
przypadki losowe
Pierwszymi z nich mogą być między innymi naprawa szkód, wymiana instalacji lub materiałów, których właściciel nie przewidział (np. wymiana rury odpływu, aby pasowała do otworu w wannie) lub zmiana podejścia do remontu mieszkania. W przypadku wystąpienia problemów, takich jak związane z montażem płytek, urządzeniami, wyrównaniem podłogi itp.

W większości przypadków problemy te wynikają z braku odpowiedniego przygotowania do remontu lub nieznajomości rzeczywistego stanu lokalu. W tym momencie zwykle wzrastają koszty remontu małej łazienki i kuchni. W większości przypadków sytuacje takie występują na rynku wtórnym, gdzie dodatkowo pojawia się problem uzyskania planów mieszkania. Wtedy trudno jest obliczyć koszty remontu mieszkania bez dokładnego zbadania tematu.

Brak towaru wiąże się również z nieprzewidzianymi wydatkami. Większość z nich to osoby, które chcą przeprowadzić prosty remont mieszkania. Często szukają okazji cenowych i wyprzedaży, gdzie ilość towarów jest ograniczona. W trakcie wykonywania remontu może się okazać, że materiały są niedostępne lub brakują. Droższe zakupy będą wymagane, jeśli właścicielowi zależy na czasie.

Wyższe niż przewidywane koszty pracy to kolejny czynnik, który zwiększa budżet na remont mieszkania. Koszty te mogą wzrosnąć z różnych powodów, takich jak konieczność wykonania dodatkowych zadań lub znalezienia innej firmy remontowej, która zrezygnowała wcześniej. Sytuacje losowe, takie jak choroba, nagłe problemy finansowe lub przypadkowe zalanie sąsiadów, są istotnym problemem. Opóźniają one pracę i zwiększają koszty, zwłaszcza jeśli zatrudniasz firmę remontową.

Ile w przybliżeniu kosztuje remont mieszkania?
Od 10 000 do 100 000 złotych, w zależności od wyboru materiałów, firmy remontowej, ilości zmian i stanu lokalu. W Internecie istnieje wiele kalkulatorów, które można wykorzystać do obliczenia przybliżonego kosztu odmiany M. Jednak właściciel powinien zrobić swoje własne obliczenia. Po dokładnym ustaleniu kwoty, którą chcesz przeznaczyć na remont domu, warto podzielić wydatki na poszczególne etapy, które są ściśle związane z terminami wykonania poszczególnych zmian. Doliczenie pewnej kwoty na nieprzewidziane wydatki jest również dobrym zwyczajem. Ta kwota powinna stanowić co najmniej 10% kosztów remontu domu.

Jakie są sposoby na zmniejszenie kosztów remontu mieszkania?
Czasami naprawienie lokalu może być bardzo kosztowne. Do tego stopnia, że wielu ludzi bierze kredyt, aby naprawić swoje mieszkanie. Jest dostępny w niemal każdym banku. z uwagi na fakt, że nie zawsze jest to korzystne. Mały kredyt ma zwykle wysokie oprocentowanie i wyższe odsetki, jeśli spłacasz go przez dłuższy czas.

Ponieważ ma najniższe oprocentowanie, kredyt hipoteczny jest naprawdę dobrym rozwiązaniem. Jednak tylko za większe kwoty można go kupić. Przy braku środków finansowych można skorzystać z kredytu na remont mieszkania. Jakie inne opcje są korzystne?

 1. Kupowanie na raty w sklepie
  Istnieje możliwość zakupu na raty z niskim oprocentowaniem w wielu sklepach z artykułami remontowo-budowlanymi. W porównaniu z kredytem na remont mieszkania, to rozwiązanie może być bardziej opłacalne przy mniejszym budżecie remontowym. Warto zapytać o szczegóły każdego sklepu.
 2. Promocje i rabaty
  Dobrym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na remont mieszkania jest kupowanie starych płytek, tapet i mebli. Uwzględnia się pewne ustępstwa, takie jak niespójne meble, niewystarczająca ilość płytek danego rodzaju itp. W związku z tym osoba zajmująca się remontem powinna mieć dokładną wiedzę na temat ilości materiałów, które będą potrzebne, a jej projekt wnętrza powinien być dostosowany do towarów dostępnych w sklepie.

Możesz rozwiązać ten problem, pomalując wszystkie szafy jednym kolorem, dodając różne płytki lub mieszając style, zachowując odpowiednie wyczucie. Można również zapytać o rabaty, jeśli kupujesz wiele towarów. Supermarkety oferują również programy lojalnościowe; zapisując się do jednego z nich, możesz otrzymać zniżkę na zakupy lub zwrot części wydanych pieniędzy na kartę lojalnościową.

Zlecenie firmie remontowej zakupu towarów jest dobrą opcją. Jej pracownicy często wiedzą, gdzie i co można kupić taniej, a także mają wiele rabatów w sklepach, co pozwala przeprowadzić np. tanie naprawy łazienek.

Dofinansowanie na remont mieszkania za pośrednictwem gethome.pl

 1. Dofinansowanie na remont domu
  Osoby, które zmienią sposób ogrzewania na bardziej ekologiczny, mogą otrzymać dotacje. Warto sprawdzić ofertę wielu fundacji, a nawet programów rządowych i unijnych w Internecie. Wśród nich znajdują się premia termomodernizacyjna finansowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego, dopłaty do budowy i remontów domów energooszczędnych oraz zakup kolektorów słonecznych.

Dofinansowanie na remont mieszkania może posiadać pewne ograniczenia i warunki, takie jak zarejestrowanie się w danej gminie. Warto przejrzeć regulamin.

 1. Zrób to samemu.
  Popularnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest rezygnacja z usług firm remontowych. Koszt remontu mieszkania można znacznie zmniejszyć, jeśli właściciel jest w stanie wykonać część prac sam. Najczęściej wykonywane czynności to:

wygładzanie ścian, szpachlowanie i malowanie,
instalacja urządzeń sanitarnych i elektrycznych,
zakup i zamówienie towarów,
zakup i dowóz mebli osobiście,
rezygnacja z typowej odmiany całego M: tanie remonty kuchni i sypialni, takie jak wymiana mebli i malowanie ścian, bez wymiany podłóg lub instalacji, a droższe remonty łazienek i salonów.

 1. Zwrot materiałów niewykorzystanych
  Wiele sklepów ma politykę zwrotu rzeczy, które nie zostały użyte podczas generalnego remontu mieszkania materiału. Dotyczy to na przykład płytek, paneli, a nawet cementowych worków. W związku z tym, jeśli kupujesz coś, warto zapytać o gwarancję, która zapewnia zwrot uszkodzonego materiału i oddanie niewykorzystanej części. Oczywiście musisz mieć paragon lub fakturę potwierdzającą zakup. W ten sposób można również znacznie zaoszczędzić.

Ponadto przeczytaj: Wszystko, co musisz wiedzieć o sprzedaży mieszkania
Restauracja łazienki
Większość razy jest to najtrudniejsza faza. W przypadku wymiany wszystkich elementów, w tym rurek, wykonanie nowej łazienki może zająć nawet dwa miesiące, w zależności od projektu i stopnia trudności. Co należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem renowacji łazienki w bloku?

Przed rozpoczęciem prac należy najpierw ustalić:

Co do wymiany?
Czy wymagane będzie pozwolenie na budowę?
W jaki sposób obecne wyposażenie zostanie usunięte?
Jaki jest koszt wypożyczenia kontenera na odpady budowlane?
Jakie zadania wykonuje właściciel, a jakie firma (jeśli zleceniodawca podejmie część robót, np. montaż szafek)?
Kto kupuje i zamawia towar?
dokładna lista zasobów,
listę rzeczy, które należy zrobić,
Ile kosztuje wykonanie remontu łazienki,
terminarz.
Warto zacząć od projektu łazienki do przebudowy. Najlepszym sposobem na jego uzyskanie jest zatrudnienie projektanta, a następnie skonsultowanie się z rzetelną firmą remontową. Można go również wykonać samodzielnie, ale należy pamiętać o rozmieszczeniu instalacji elektrycznej i sanitarnej. To najbardziej wymagająca część remontu łazienki.

Źle poprowadzona instalacja ma wysokie koszty naprawy, więc lepiej wynająć specjalistę, jeśli nie jesteś pewien swojej wiedzy.

Krok pierwszy: demontaż urządzeń i instalacja systemu wodno-kanalizacyjnego
Remont łazienki należy zaplanować krok po kroku, aby jak najmniej utrudniał życie domowników. W tym momencie najlepiej opuścić mieszkanie na jakiś czas, ponieważ nie można korzystać z toalety ani wyłączyć ciepłą i zimną wodę. Jak bezboleśnie przeprowadzić remont łazienki w bloku? Warto zacząć od przygotowania planu pracy. Rozpocznij usuwając wszystko, co jest tam zbędne lub podatne na uszkodzenia.

Odnowienie tego rodzaju pomieszczenia powoduje wytwarzanie ogromnej ilości kurzu i pyłu. W rezultacie przydałoby się utworzyć korytarz, który prowadziłby od łazienki do np. klatki schodowej lub na dwór wyściełane folią zabezpieczającą, np. malarską, która wyrzucałaby kurz. Oczywiście istotne jest, aby unikać spraw, które mogą przeszkadzać sąsiadom. Jak uniknąć tego, robiąc tani remont łazienki? Możesz na bieżąco sprzątać, włączyć odkurzacz lub zawiesić foliową zasłonę, która zatrzyma kurz i osad.

Następnie kucie ścian jest kluczowe w przypadku wymiany rur. Zanim to zrobisz, sprawdź, gdzie w ścianach znajduje się instalacja elektryczna. Wszelkie plany i rzuty mieszkania będą tu przydatne. Wywołanie zwarcia może kosztować właściciela wiele, od opóźnienia prac remontowych do wymiany instalacji elektrycznej, jeśli nie zostało to zaplanowane. Z tego powodu remont łazienki powinien być przeprowadzany krok po kroku, a nie podjęty natychmiast.

Możliwa jest samodzielna wymiana systemu wodno-kanalizacyjnego. Wykonanie tego jest proste, zwłaszcza jeśli wykorzystuje się już istniejące rury. Kiedy właściciel chce przenieść urządzenia sanitarne do zupełnie innego miejsca, pojawia się nieco trudniejsza sytuacja.

Jakie zasady należy przestrzegać, gdy wymieniam rury w nowo wyremontowanej łazience?

Rury muszą być umieszczone w ścianach działowych grubszych niż 12 cm i wykonane z mocnych materiałów lub odpowiednio wzmocnionych.
Jeśli chodzi o rury kanalizacyjne, toaleta powinna być instalowana w pobliżu pionu kanalizacyjnego, z maksymalną odległością 1 metr. Wynika to z faktu, że rury kanalizacyjne muszą zachować odpowiedni spadek (2-15%) łączący miskę ustępową z pionem.
Pamiętaj, że gdy remontujesz łazienkę, rury muszą mieć odpowiednią średnicę. Średnica kanalizacji wynosi zwykle 110 mm, a średnica wody 50 mm, choć w przypadku instalacji wodociągowej dopuszcza się większą elastyczność. Zbyt duża średnica może powodować nadmierne napowietrzanie, podczas gdy zbyt mała może powodować zapychanie.
Unikać załamań, ponieważ to właśnie w tych miejscach rury najczęściej zapychają się. Warto użyć dwóch lub trzech mniejszych zakrętów zamiast jednego ostrego, zwłaszcza jeśli remontujesz łazienkę w bloku.
Ze względu na reakcje, które prowadzą do szybkiej korozji, nie wolno łączyć ze sobą stali i miedzi, nawet przy użyciu przekładki. Rozwiązanie to wymaga ponownego remontu łazienki co roku. Jednak istnieje możliwość, że woda najpierw przepływa przez stal, a następnie przez miedź, ale przy obecnych rurach z plastiku takie rozwiązanie jest niepotrzebne.
Możesz zainstalować system uzdatniania wody. Remont mieszkania w bloku może być trudny ze względu na ograniczoną ilość miejsca. W rezultacie należy ustalić, czy istnieje wystarczająca powierzchnia, a zabudowanie rur powinno nastąpić po pozytywnym przejściu testu ciśnieniowego, który upewni się, że instalacja jest szczelna, trwała i inne cechy.
W związku z tym, że temat instalacji wodno-kanalizacyjnej jest bardzo szeroki, ważne jest, aby dowiedzieć się więcej, zanim rozpocznie się remont łazienki. Aby uniknąć błędów, które mogą słono kosztować właściciela mieszkania, należy dokładnie zapoznać się z wymogami prawnymi i możliwościami. Powinien również skorzystać z wiedzy profesjonalistów, jeśli zamierza wymienić instalację elektryczną.

Ponadto zaleca się wybieranie materiałów o wyższej jakości. Wtedy wydatki na remont łazienki mogą wzrosnąć, ale w końcu opłaci się to. Instalacja pozostanie szczelna przez dłuższy czas.

Krok 2: Określenie rodzaju urządzeń sanitarnych
Zdaje się, że jest to trudne, zwłaszcza jeśli chodzi o remont małej łazienki. Co ogranicza posiadacza?

ilość powierzchni,
dostosowanie odpływów do rur,
potrzeby obywateli,
budżet.
Czy to prysznic czy wanna? Jaka jest idealna wielkość zlewu? Toaleta z podwieszaną miską czy całość? Jaka szafka pod zlewem jest najlepsza? Na jakiej wysokości powinienem ustawić zlew? Ile kalorii może zawierać kaloryfer dla jednego żeberka? Czy czarna armatura jest odpowiednia? Przed rozpoczęciem remontu łazienki należy odpowiedzieć na te i inne pytania.

Czym powinieneś kierować się, wybierając urządzenia sanitarne?

instalacja urządzenia,
wymiary urządzeń,
potrzeby obywateli,
jakość w porównaniu z ceną,
trwałością.
Pierwszy podpunkt koncentruje się na osobach, które remontują łazienkę samodzielnie. Podłączenie urządzenia powinno być łatwiejsze. Istotne jest również dopasowanie odpływów do rur i sprzętu. Aby uniknąć ponownego kucia ścian i przestawiania rur, należy wiedzieć, w którym miejscu zostaną podłączone urządzenia po zakończeniu prac nad instalacją wodno-kanalizacyjną.

Ponadto należy pamiętać, że Toaleta z podwieszaną miską wymaga specjalnej instalacji, która obejmuje rusztowanie i płyty gipsowo-kartonowe, co może sprawić, że łazienka wygląda bardziej estetycznie, ale wymaga mniej miejsca. Jest to niezbędne przy remoncie małej łazienki.

Potrzeby mieszkańców są również ważne. Rodzice często wybierają wannę ze względu na małe dzieci, ale inni wolą kabinę prysznicową. Wysokość ustawienia poszczególnych sprzętów powinna być dostosowana do wszystkich członków rodziny i ich możliwości. Osoby starsze mogą mieć trudności z pochylaniem się. Liczba szafek i innych rzeczy, na które trzeba umieścić w remontowanej łazience, musi być uwzględniona w potrzebach mieszkańców. Ponieważ ograniczają one przestrzeń, wpływa to na wybór urządzeń sanitarnych.

Trwałość i jakość to również ważne cechy. Wszyscy wiedzą, że niższe koszty zakupu budzą większe wątpliwości co do powyższych cech. Kupowanie wyprzedażowego sprzętu pozwala zachować jakość przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Ta opcja jest szczególnie korzystna dla tych, którzy chcą przeprowadzić tani remont łazienki.

Krok trzecia: ściany i podłogi
Po zainstalowaniu urządzeń sanitarnych i zagipsowaniu ścian można śmiało przystępować do wyrównywania i dekorowania ich. W pierwszej kolejności należy uwzględnić jakość: mokry tynk na ściany zamiast suchego, dobra masa samopoziomująca na podłogę i zabezpieczenie miejsc narażonych na wodę, takich jak okolice prysznica lub wanny, za pomocą żywicy syntetycznej wysokiej jakości. Zapewni to większą trwałość i odporność na wilgoć.

Farby i płytki są nadal najczęściej używane do dekoracji, ale drewno również zyskuje na popularności. Czym powinieneś kierować się, gdy remontujesz łazienkę?

trwałość materiału,
wodoodpornością,
kolorem, aby uniknąć niepotrzebnego powiększania lub zmniejszania pomieszczenia,
trudności przy montażu płytek,
stylistyką.
gdy właściciel nie ma odpowiedniego sprzętu, np. Warto wynająć firmę remontową do ułożenia płytek. Większość z nich ma specjalne piłki do cięcia lub przyssawki. Płytki i farby powinny być kupione o około 15 procent drożej ze względu na straty. mogą się uszkodzić podczas transportu, farba może mieć słabe krycie itp. Na sam koniec montuje się różne szafki i półki. W celu uniknięcia zmniejszenia optycznego pomieszczenia należy również zwrócić uwagę na ich użyteczność, odporność na wilgoć i rozmiary.

Ile kosztuje naprawa łazienki?
Chociaż trudno jest uzyskać jednoznaczne oszacowanie, powszechnie przyjmuje się, że koszt całego remontu waha się od pięćdziesięciu do czterdziestu tysięcy złotych. Wiele zależy od zakresu prac remontowych, a także od kosztów robocizny, urządzeń sanitarnych i materiałów. Można, na przykład, przeprowadzić tani remont łazienki. wykorzystując metody zawarte w rozdziale „Jak zmniejszyć koszty remontu mieszkania?”

Jednak należy pamiętać, że każdy powinien indywidualnie przeprowadzić własne obliczenia i ustanowić budżet na ich podstawie. Jest wiele przykładów w Internecie, które pokazują, że podczas remontu łazienki koszty można znacznie obniżyć, zachowując jednocześnie jakość. Niemniej jednak średnia cena wynosi około 15 000 zł.

remont łazienki za pomocą gethome.pl

Remont mieszkania za pomocą gethome.pl

Remont wnętrza pokoju
Najpierw należy usunąć wszystkie meble, sprzęty i inne przedmioty z pomieszczenia. Korytarz na pył, o którym mowa wcześniej, będzie również wymagany podczas generalnego remontu mieszkania, który obejmuje wymianę instalacji elektrycznej. Przygotowanie przestrzeni do pracy umożliwia rozpoczęcie kucia ścian.

Jakie kwestie należy uwzględnić podczas wymiany przewodów i innych elementów oprawy elektrycznej mieszkania?

Bezpieczeństwo — warto wynająć profesjonalistę do wymiany instalacji, zamiast robić to samodzielnie. Brak wiedzy w tym zakresie może skutkować brakiem możliwości rozbudowy gałęzi przewodów lub porażeniem prądem i pożarem w najgorszym wypadku.
Oblicz ilość potrzebnych obwodów, przewodów, włączników, gniazdek, punktów oświetleniowych i rodzaj tablicy rozdzielczej.
Powinniśmy uwzględnić koszty i czas potrzebny na wymianę. Specjalista musi posiadać niezbędne uprawnienia.
Na początku należy określić budżet, który zależy od jakości użytych materiałów.
Zanim rozpoczniesz wymianę instalacji elektrycznej, ważne jest opracowanie projektu, który określi, jak będzie wyglądał przyszły pokój, np. salon, sypialnia lub pokój dziecięcy. Gdzie zostaną ustawione meble? Gdzie są żarówki? Czy wykorzystamy diody LED? Istotne jest to również w przypadku, gdy ktoś chce zmienić miejsce gniazdek, oświetlenia lub innych elementów. Gniazdka muszą być rozmieszczone tak, aby nie były zasłonięte przez meble i były łatwo dostępne dla mieszkańców.

Ponadto zmiana wyglądu może sprawić, że niektóre pomieszczenia stają się ciemniejsze, np. Remont przedpokoju zwykle obejmuje wstawienie dużej zabudowanej szafy w tym miejscu. W rezultacie należy rozważyć zainstalowanie dodatkowego oświetlenia.

Idea remontu pokoju
Od niego powinna zacząć się właściwa praca. Przed rozpoczęciem wszelkich zmian należy upewnić się, co chce się zmienić, na co i czy będzie to obejmować wyburzanie ściany lub dobudowę. W przypadku remontu mieszkania w kamienicy warto pomyśleć o wymianie okien i zamontowaniu sufitu podwieszanego w tym czasie. Istotna jest stylistyka — im prostsza i minimalistyczna jest stylistyka, tym łatwiej będzie ją później zmieniać.

Wybór materiału do dekoracji ścian jest również ważny. Farba, tapeta czy cegła w stylu loft? Panele, dywan czy parkiet na podłodze? Jaki sprzęt i meble? Remont pokoju to trudna sprawa. Pomimo faktu, że zwykle jest to najtańszy i najkrócej wybór, największym wyzwaniem jest wybranie odpowiednich materiałów i stylu. Można znaleźć inspirację w Internecie. Firmy zajmujące się aranżacją wnętrz są również często wyborem. Remont przedpokoju, który często musi wykonywać wiele zadań i jest ograniczony niewielkim metrażem, może stanowić problem.

Wybranie materiałów stanowi większość kosztów i czasu potrzebnego do zmiany. To kolejny element projektu, jeśli ma się już pomysł na remont pokoju. Trzeba wziąć pod uwagę, na przykład specyficzne właściwości danego materiału — niektóre tapety wymagają specjalnego kleju, panele wrażliwe na wilgoć muszą być położone na samym końcu przed wstawianiem mebli.

Układanie, cyklinowanie parkietu i lakierowanie trwa zwykle dłużej niż położenie wykładziny. Podobnie jest ze ścianami. Nałożenie tapety lub gipsowych dekoracji zajmuje więcej czasu, zwłaszcza jeśli chodzi o remont salonu, który jest zwykle największym pokojem w domu.

Zawsze są wspólne działania:

wyeliminowanie starego materiału (farby, wykładziny, parkietu),
wyrównanie powierzchni poprzez stosowanie mas samopoziomujących, tynkowania i szpachlowania,
przygotowywanie powierzchni do nakładania nowego materiału,
dodawanie nowych materiałów.
Poza wymianą instalacji elektrycznej, remont salonu czy sypialni można przeprowadzić w pełni samodzielnie. Wbrew pozorom szpachlowanie i tinkowanie nie należą do trudnych czynności; jednak w celu uniknięcia problemów warto dowiedzieć się o nich. Zwłaszcza jeśli chodzi o proste prace wykończeniowe, właściciele są świetni. normalne malowanie ścian i ułożenie wykładziny, linoleum i dywanu. Prace konstrukcyjne obejmują fugowanie płytek, układanie parkietów, paneli, montaż gipsowych cegieł itp. W końcu każdy remont przedpokoju kończy się montażem listw, oświetlenia, karniszy, mebli i lustr.

Ile kosztuje naprawa pokoju? Na czym można zaoszczędzić?
Wybranie materiałów ma ogromny wpływ. Warto pamiętać o ograniczeniu kwoty, którą można przeznaczyć na dodatki do mieszkania. Chociaż mogą wydawać się niewielkie w porównaniu z kosztami naprawy podłogi lub odmalowania ścian, w rzeczywistości ich nagromadzenie stanowi znaczną sumę. Ponadto skontrolowanie wydatków jest jednym z najtrudniejszych zadań. Nie jest jasne, kiedy kupuje się więcej roślin, świeczek, wazonów, poduszek itp.

Ile kosztuje naprawa pokoju? Średnia kwota waha się od 3 000 do 20 000 zł. zależy od wielkości pokoju, pracy wykonanej i wyboru materiałów. Salon, który jest reprezentacyjną częścią mieszkania, oraz pokój dziecięcy, w którym szczególną uwagę zwraca się na wszelkie atesty, otrzymują większe kwoty. Odmalowanie starych mebli lub kupno używanych lub z wyprzedaży może łatwo zmniejszyć wydatki.

Wystarczy dokładnie przemyśleć, czego potrzebujesz, aby remontować swój pokój. Minimalizm jest o wiele tańszy niż style bogate w dekoracje.

Remont kuchni przy użyciu gethome.pl

Przebudowa kuchni
To drugi najtrudniejszy obszar do wyremontowania, zaraz po łazience. Przede wszystkim dlatego, że po remoncie kuchni w bloku jej układ będzie praktycznie niemożliwy do późniejszego modyfikowania.

W związku z tym przed jej zmianą niezbędne jest:

wykonaj projekt,
określić koszty remontu kuchni,
sprawdzić, czy wymiana obejmie również instalacje elektryczne, wodociągowe i gazowe,
kupić urządzenia elektryczne, takie jak zmywarka, piekarnik i inne.
Ustalić, czy będzie zmiana sposobu wentylacji?
wybrać, czy kuchnia będzie wbudowana, czy nie,
Odpowiedzieć na pytanie, czy stolarz będzie pracował nad projektem kuchni na wymiar?
Zdecyduj, czy w kuchni będzie jadalnia.
Poniższe problemy należy rozwiązać, zanim zaczniesz remont kuchni. Projekt musi być zarówno praktyczny, jak i estetyczny. W domu powinno być wygodnie robić posiłki i sprzątać. Istotne jest również łatwe zachowanie higieny, na przykład utrzymując śmietnik z dala od jedzenia.

Można określić ilość, głębokość i wysokość potrzebnych półek w szafkach, zanim przystąpi się do projektu i zniszczenia dotychczasowego wystroju. Remont kuchni często oznacza również przejście z gazu na elektryczność, np. płyt indukcyjnych. Aby zmniejszyć problemy i zużycie mebli, należy zwrócić uwagę na sposób umieszczenia poszczególnych sprzętów w projekcie.

Właściciele kuchni mogą zmniejszyć koszty poprzez odnowienie lub wymianę frontów mebli zamiast kupowania nowych.

Remont kuchni w budynku mieszkalnym
Remont mieszkania zawsze zaczyna się od demontażu istniejącej infrastruktury. Aby to osiągnąć, należy wymontować szafki, skuć podłogi i stare płytki, odłączyć urządzenia i zlew. W przypadku wymiany instalacji ściany należy zacząć kuć. Po wymianie, wyrównaniu i wygładzeniu nierównych powierzchni można przejść do właściwych działań.

Rzadko kiedy stosuje się drewno, boazerię lub tapetę na ścianach i podłodze przy remoncie kuchni, zamiast tego używa się nowych płytek. Wyjątkiem jest ułożenie nowoczesnych paneli winylowych (LVT) na starych płytkach; jest to rozwiązanie tańsze, ale mało znane. Coraz częściej można zobaczyć malowanie ścian farbami wodoodpornymi, które są przeznaczone do kuchni i łazienki, ponieważ są one odporne na wilgoć, zatłuszczenie i zanieczyszczenia. Dziś nie ma potrzeby płytkowania łazienek i kuchni od podłogi do sufitu. Jedną z zalet płytek jest to, że można je łatwo wyczyścić bez utraty ich wyglądu, na przykład poprzez przetarcie koloru.

Monter z dojazdem do domu i mieszkania, działamy 24h przez 7 dni w tygodniu.

Warto wybrać te:

grubsze — mniej podatne na uszkodzenia i odpryski w wyniku upadku noża lub innych okoliczności.
w kolorze, w którym brud jest niewidoczny,
zwiększonej jakości (trwałości).
Można uniknąć ich montażu w miejscach, w których urządzenia i szafy przylegają do ściany, jeśli będą one również znajdowały się na ścianach. To dobry sposób na oszczędzanie pieniędzy. W przypadku wyboru paneli lub drewna należy zwrócić uwagę na ich wodoodporność oraz to, czy nie wymagają one impregnacji. Można to sprawdzić zarówno w Internecie, jak i w każdym sklepie sprzedającym panele.

Koszt wymiany podłogi w kuchni zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju materiałów użytych, a także od kosztów usług świadczonych przez firmę, która przeprowadza remont. Warto zwrócić uwagę na jakość. Wszelkie szpary należy załatać, zwłaszcza te, w których są karaluchy i prusaki.
Mebel i urządzenia kuchenne dostępne na gethome.pl

Mebel i urządzenia kuchenne
Najlepszym sposobem na uporządkowanie kuchni jest utworzenie tzw. trójkąta roboczego, innymi słowy na którego wierzchołkach będą znajdowały się lodówka, zlew i piecyk, a także kuchenka. Oczywiście dotyczy to głównie pomieszczeń w dużych domach i mieszkaniach. Trudno jest sobie wyobrazić remont kuchni w bloku, która wymagałaby małej powierzchni do urządzenia trójkąta roboczego.

Układy w małych pomieszczeniach zazwyczaj są jednorzędowe lub w kształcie skróconej litery L. Wygląda to w ten sposób, że wszystkie meble i sprzęty są ustawione wzdłuż ściany w układzie jednorzędowym lub z boku na ścianie, pod kątem niemal 90 stopni, umieszczając dodatkową szafkę lub lodówkę. Tworzy to skróconą literę L.

Właściciele kuchni powinni pomyśleć o tym, gdzie będą stały różne urządzenia, które muszą być podłączone do instalacji, zanim zdecydują się na rozwiązanie. Lodówka i piekarnik są oddzielone od siebie szafkami, a zmywarka znajduje się obok zlewu. Wpływa to na sposób ułożenia mebli. W tym przypadku należy również podjąć decyzję o zabudowie lub jej braku. Największą zaletą jest jej estetyka — bez względu na wybór sprzętu wszystkie elementy będą miały jednolite fronty. Trzy są wady:

Monter z dojazdem do domu i mieszkania, działamy 24h przez 7 dni w tygodniu.

Koszt zabudowy może być zbyt wysoki przy niewielkim remoncie kuchni.
problem z rozpoczęciem instalacji, ponieważ nie można odsunąć poszczególnych elementów,
szpary między drzwiczkami lodówki i zmywarki. Często gromadzą się tam brud i kurz, które trudno jest usunąć.
Chociaż zmiana zdania podczas remontu kuchni jest oczywiście możliwa, istnieje kilka problemów. Jest to szczególnie ważne, jeśli firma remontowa już zaczęła przygotowywać pomieszczenie do umieszczenia określonego umeblowania. Warto również rozważyć samą kwestię szaf. Szafki typu cargo są doskonałym rozwiązaniem, zwłaszcza w małych pomieszczeniach. To niestandardowe rozmiary, zazwyczaj wąskie szafki, w których można zabudować szpary między meblami. Pomieścią przyprawy, ocet i oliwę.

Szafki narożne (zwłaszcza te, które mają wysuwane szuflady cargo, które pozwalają wygodnie wyciągnąć garnki) są kolejnym dobrym przykładem rozwiązań oszczędzających miejsce. Ponieważ rondle i patelnie mają dziurkę w rączce, są idealne do zawieszenia. Dzięki temu unikną kontaktu z innymi rzeczami i zmniejszą ryzyko odprysków.

Idealnym momentem na zwiększenie funkcjonalności, pojemności i wygody domowników jest remont kuchni. Rozwiązania podobne do tych, które zostały opisane wyżej, są dostępne zarówno w sklepach meblowych, jak i w Internecie.

Ile kosztuje naprawa kuchni?
W tym przypadku wiele zależy od tego, czy mieszkanie jest naprawiane w całości, czy tylko odnawiane. Znaczenie obejmuje ilość wymienionego sprzętu i szafek, wybór materiałów, zakup ze sklepu lub zamówienie u stolarza itp. Remont kuchni i wymiana instalacji może kosztować od 10 000 do 20 000 zł. Ponieważ nawet szacunkowe obliczenia dostępne w Internecie nie są w stanie dokładnie przedstawić sytuacji, konieczne jest samodzielne stworzenie budżetu. Chociaż trzeba wziąć pod uwagę, że ceny usług firm remontowych stale rosną. Jeśli zależy mu na niedrogim remoncie kuchni, warto sprawdzić aktualne promocje.

Ponadto istnieje wiele opcji znacznie obniżających koszty. Przykłady obejmują zakup używanych mebli, przemalowanie obecnych mebli i wybór tańszych płytek zamiast droższych. Koszty remontu kuchni mogą być wysokie lub dość niskie, w zależności od tego, co myśli właściciel. Przemalowanie ścian i płytek nie jest dużym wydatkiem.

Jak wybrać firmę remontową gethome.pl?

Jak wybrać firmę zajmującą się remontem?
Wybór firmy, w której właściciel powierza swój dom, może okazać się ogromnym problemem. Najtrudniejszą przeszkodą jest brak wiedzy osób chcących rozpocząć współpracę z taką firmą. Wykorzystują to oszuści, którzy używają nieodpowiednich materiałów zamiast lepszych, albo twierdzą, że „tak ma być” zamiast poprawić źle wykonaną czynność.

Przed podpisaniem umowy na remont mieszkania, co warto sprawdzić?

informacje dotyczące firmy, takie jak jej nazwa, adres, numer KRS, NIP, REGON itp.
opinii o firmie na forach, social mediach i innych platformach,
prace wcześniejsze — można poprosić o zdjęcia,
wiarygodność firmy na podstawie opinii współpracowników,
Umowa o remont mieszkania zostanie zawarta na podstawie następujących warunków: okres wypowiedzenia, liczba pracowników, których będzie liczyć ekipa remontowa i dostępność pracowników.
A co absolutnie należy zrobić?
podpisać umowę, w której określone zostaną wszystkie działania remontowe, które wykona ekipa remontowa,
określić w umowie, kiedy konkretne usługi będą wykonywane,
umówić się na stopniowy sposób zapłaty — płacić za każdy etap pracy, a nie za termin. Nie płacić z góry za cały lub za złą realizację,
ustanowić kary pieniężne za nieterminowe wykonywanie usług oraz za zniszczenie przez firmę rzeczy należących do właściciela, których zniszczenie było niepotrzebne i niewskazane,
dodać do umowy kosztorys związany z pracą,
bezwzględnie określić w umowie na remont mieszkania całkowitą kwotę, która zostanie zapłacona firmie w ratach po wykonaniu poszczególnych usług,
zawrzeć zapis informujący o tym, że wszelkie dodatkowe prace remontowe należy konsultować ze zleceniodawcą i że firma nie może wykonywać tych czynności samodzielnie bez zgody i wiedzy właściciela, pod groźbą zerwania umowy.
W umowie na remont mieszkania należy określić, że każda ze stron ustali opłatę za dodatkowe czynności, która będzie dołączona do umowy w formie aneksu,
zwrócić uwagę na punkt, w którym zarówno firma, jak i właściciel mieszkania są zobowiązani do pokrycia kosztów wynikających z opóźnień, które zostały popełnione przez nich,
żądać poprawek w przypadku, gdy błędy pojawiły się z winy firmy remontowej,
ustalić, czy firma remontowa, czy właściciel zobowiązuje się do zakupu i dostarczenia wymaganych materiałów. Zamawiający usługi powinien upewnić się, że wszystkie faktury i rachunki, które potwierdzają zakup określonego materiału, są udostępnione, aby móc się rozliczać, jeśli druga opcja zostanie wybrana.
Ustalić i wpisać w umowę o remont mieszkania wysokość zaliczek,
zażądać uprawnień, które są niezbędne, np. do wymiany urządzenia elektrycznego,
W umowie należy uwzględnić okres gwarancji, czyli czas, w ciągu którego firma remontowa zobowiązuje się do wykonania napraw po zakończeniu współpracy.
Umowa może również być podpisana przez osobę prywatną. Kodeks cywilny chroni również w tym przypadku zleceniodawcę. Oczywiście warto zapytać znajomych, ponieważ mogą znać dobrą firmę remontową. W tym przypadku wysoka jakość nie zawsze oznacza wysoką cenę usługi. Jeśli szuka się firmy na własną rękę, można poprosić kilka firm o wycenę poszczególnych usług. Najlepiej jest zachować wycenę na papierze, ponieważ zdarza się, że firmy podnoszą ceny bez powodu przy ustalaniu kosztorysu, co jest oszustwem.

Istotne jest również sprawdzenie komunikacji z głównym wykonawcą. Problemy ze wzajemnym zrozumieniem prowadzą do nieporozumień i niezadowolenia.

Monter z dojazdem do domu i mieszkania, działamy 24h przez 7 dni w tygodniu. Jako firma ogarniemy serwis, diagnostyka, elektryka.

Czy warto zainwestować w remont mieszkania? gethome.pl

Czy warto remontować mieszkanie?
Wiele zależy od sytuacji. Remont mieszkania w kamienicy lub bloku jest zupełnie inny problem.

Kiedy chcesz kupić lokal na rynku wtórnym, warto obliczyć opłacalność. Z tego powodu czasami okazuje się, że koszty remontu znacznie przewyższają wartość powierzchni, którą kupiliśmy. Dotyczy to szczególnie starych budynków, w których należy wymienić wszelkie instalacje, okna, podłogi i meble. Wszelkie plany lokalu będą pomocne, a jeśli ich nie ma, warto zastanowić się nad ryzykiem kupna w ciemno.

Remont mieszkania to duży wydatek, więc należy go dokładnie przemyśleć. Warto dokładnie obliczyć koszty i sprawdzić dostępne opcje. Pracę można również wykonywać etapami: łazienka raz w roku, kuchnia raz w roku. Osoby z ograniczonym budżetem i czasem zwykle decydują się w ten sposób.

Ponadto trzeba się przygotować psychicznie: remont mieszkania wymaga wiedzy o tym, co i w jakiej kolejności należy zrobić, cierpliwości i opanowania. W związku z tym, że trwające zmiany utrudniają życie wszystkim domownikom, bardzo ważne jest, aby przygotować się na nie. Jednak mieszkańcy są bardzo zadowoleni z dobrze przeprowadzonego remontu mieszkania. nie tylko estetycznie, ale również funkcjonalnie i oszczędne pieniądze w dłuższej perspektywie, jeśli wymieniona została nieszczelna instalacja lub słabe ogrzewanie. Podnosi on również wartość lokalu i przedłuża trwałość.

Od czego zacząć remont mieszkania? Ile kosztuje kompleksowe wyremontowanie łazienki, kuchni? Jaka powinna być kolejność prac remontowych? Czytaj
Monter z dojazdem do domu i mieszkania, działamy 24h przez 7 dni w tygodniu.

7 thoughts on “Monter

Dodaj komentarz

Call Now ButtonZadzwoń!